Home AKTUALITET Rëndohet bilanci i tragjedisë në familjen Lala, në zonën e Kënetës, shkon në 9 numri i të vdekurve.

Rëndohet bilanci i tragjedisë në familjen Lala, në zonën e Kënetës, shkon në 9 numri i të vdekurve.

1 min read
0
0
62
Spread the love

Ka ndërruar jetë një tjetër anëtare e kësaj familjeje, e cila humbi tragjikisht tetë anëtarë të saj nën rrënojat e tërmetit.

Bëhet fjalë për shtetasen Fiqerete Lala, që është nusja e djalit të madh të familjes Lala. Ajo ka ndërruar jetë në drekën e varrimit të 8 anëtarëve të familjes së saj, pasi nuk e ka përballuar dot dhimbjen e madhe.

Tetë anëtarët e familjes Lala që u shuan nga tërmeti tragjik
1. Amelia Lala 8 vjeç – Vila në Kënetë

2. Sahadete Lala 79 vjeç – Vila tek Këneta (Gjyshja dhe mbesa)
3. Griselda Lala- 22-vjeç – Vila tek Këneta
4. Marjeta Lala 31 vjeç
5. Emilio Lala
6. Enis Lala 2 vjeç
7. Dionisa Lala 2 vjeç -binjakë (Nëna dhe tre fëmijët) në Vilën në Kënetë
8. Ilir Lala, (i paralizuar) 52 vjeç i fundit qe u nxorr nga vila 4 kateshe ne kenete

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In AKTUALITET

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Pasi SPAK e mori në hetim, kryebashkiaku Lefter Alla tregon si e mësoi ekzistencën e videos. Ja kë do padisë

Spread the loveReagon për herë të parë kryebashkiaku i Bulqizës Lefter Alla pasi Prokurori…