Home AKTUALITET Gjykata e Durrësit vendos “detyrim paraqitje” për Xhuliana Aliajn, u arrestua për përhapje paniku në rrjetet sociale

Gjykata e Durrësit vendos “detyrim paraqitje” për Xhuliana Aliajn, u arrestua për përhapje paniku në rrjetet sociale

2 min read
0
0
28
Spread the love

Gjykata e Durrësit  ka vendosur “detyrim paraqitje”  dy herë në muaj për studenten Xhuljana Aliaj, e cila u arrestua pak ditë për përhapje paniku në rrjetet sociale.

Xhulia Aliaj është vajza që u arrestua mëngjesin e datës 29 nëntor nga forcat e policisë. Arsyeja e prangosjes së saj ishte përhapja e panikut në rrjetet sociale. Ajo kishte postuar në “Facebook” një status ku kërkonte nga shteti që të vlerësojë gjedjen e depozitave me naftë dhe gaz.

“I lutemi shtetit dhe autoriteteve të portit të naftës në Porto-Romano të vlerësojnë gjendjen e depozitave me naftë dhe gaz. Kemi shumë frikë! Presim përgjigje!”, ka shkruar Aliaj.

Por kjo thirrje e Xhulias erdhi pas një shkrimi që kishte bërë organi i Selisë së Shenjtë, Vatikan, avvenire.it. Në këtë shkrim ngrihet alarmi për çarjen e depozitave të gazit në Porto Romano.

Pra, Xhulia Aliaj i është referuar këtij shkrimi për postimin e saj, i cili u bë sebep që e reja të arrestohet. Prangosja e saj erdhi pas kërcënimit të kryeministrit Edi Rama për gazetarët dhe qytetarët se do ta pësojnë nëse përhapin lajme të rreme.

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In AKTUALITET

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Nxënësit dhe mësuesit në Darëzezë të Fierit në protestë: Autobusi s’ka ngrohje dhe frena

Spread the loveDitën e sotme 70 nxënësit e fshatit Darëzezë të Fierit së bashku me mësuesi…