Home PARASHIKIMI I MOTIT Moti – 2 – 3 Dhjetor 2019

Moti – 2 – 3 Dhjetor 2019

2 min read
0
0
58
Spread the love

Shqipëria
Moti – E hene, 2 Dhjetor 2019
—————————————————————-
Sipas MeteoAlb: Oret e para te dites do te jene me kthjellime dhe vranesira
kalimtare ne vendin tone. POR duke filluar nga mesdita dhe ne vijim
parashikohet qe vranesirat te shtohen ne territor, ku me te dukshme vranesirat
do te jene ne skajin Jugor dhe Verior duke sjell dhe rreshje shiu ne keto zona.
Temperaturat e ajrit MBETEN konstante ne mëngjes dhe ne mesdite duke u
luhatur nga 0°C deri në 16°C.
Era do fryjë mesatare në tokë dhe e forte në det me shpejtësi 55 km/h nga
drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 5 ballë.

Shqipëria
Moti – E marte, 3 Dhjetor 2019
—————————————————————-
Sipas MeteoAlb: Vendi yne ne oret e para te dites do te jete me vranesira dhe
rreshje shiu ne pjesen me te madhe, POR ne zonat Veriore dhe Verilindore do
te kete rreshje debore. Pasditja dhe oret e mbremjes parashikohen te
permiresojne kushtet atmosferike ne territor.
Temperaturat e ajrit do te pesojne ulje ne mëngjes dhe ne mesdite duke u
luhatur nga -1°C deri në 15°C.
Era do fryjë lehte në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 35 km/h nga
drejtimi Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 2 – 3 ballë.

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In PARASHIKIMI I MOTIT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Makina përplas këmbësorin në Kombinat, rëndë në spital

Spread the loveNjë aksident rrugor ka ndodhur këtë paradite, në Tiranë. Ngjarja është shën…