Home AKTUALITET Dreka e Trump me vendet e NATO-s, arsyeja përse Shqipëria nuk lejohet të marrë pjesë

Dreka e Trump me vendet e NATO-s, arsyeja përse Shqipëria nuk lejohet të marrë pjesë

1 min read
0
0
99
Spread the love

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump është duke marrë pjesë në një drekë pune me krerë të shteteve anëtare të NATO-s, që kanë një kontribut 2% e sipër të GDP për mbrojtjen ushtarake. Siç shihet në videon e publikuar nga Fox News, mungon kryeministri Edi Rama. Kjo ndodh për shkak se, Shqipëria nuk jep dot ende 2% të GDP për ushtrinë. Në drekën me Trump krahas Shqipërisë nuk ka përfaqësues dhe nga shtete të tjera të aleancës që japin më pak se 2% prodhimit të brendshëm bruto të vendit të tyre për mbrojtjen ushtarake.

President Donald J. Trump participates in a working lunch with "the NATO 2%-ers."

Gepostet von Fox News am Mittwoch, 4. Dezember 2019

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In AKTUALITET

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Reagimi i parë nga PS për videon e Lefter Allës, Ulsi Manja: SPAK të zbardhë një orë e më parë ngjarjen!

Spread the loveDeputeti socialist, njëherësh kryetar i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja, …