Home AKTUALITET Britani, 34-vjeçarja rikthehet në jetë 6 orë pas vdekje

Britani, 34-vjeçarja rikthehet në jetë 6 orë pas vdekje

1 min read
0
0
71
Spread the love

Një mrekulli ka ndodhur në Britani, ku një mësuese fatmirësisht është rikthyer në plot 6 orë pasi zemra e saj kishte ndaluar së rrahuri.

Ky komplikim kishte ardhur pasi mësuesja britanike kishte pësuar një arrest kardiak.

Audrey Schoeman, ishte britanikja që u rikthye mrekullisht në jetë, pasi sëbashku me bashkëshortin e saj kishin nisur alpinizmin në vargmalet e Spanjës. Teksa ata kanë qenë në mes të ftohtit, gruas i ka rënë të fikët dhe me urgjencë bashkëshorti i saj ka njoftuar grupin e mjekëve.

Pasi  Schoeman u dërgua në spital me helicopter, rezultoi se organizmi i saj kishte pësuar hipotermi dhe temperatura e trupit i ishte ulur në 18 gradë Celsius. Prandaj për këtë shkak zemra e saj ndaloi së rrahuri. Pavarësisht mundit të mjekëve, ajo nuk mundi të mbijetonte , por u rikthye në jetë  6 orë më vonë pas arrestit kardiak.

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In AKTUALITET

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

ish-ministri: “Kush iku shpëtoi!”. Varfëria nuk bën revolucion, politika sundon e qetë

Spread the loveIsh-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, deklaroi se varfëria dhe votat jan…