Home PARASHIKIMI I MOTIT Parashikimi i motit 7 – 8 Dhjetor 2019

Parashikimi i motit 7 – 8 Dhjetor 2019

2 min read
0
0
66
Spread the love

Shqipëria
Moti – E shtune, 7 Dhjetor 2019
—————————————————————-
Sipas MeteoAlb: Pjesa e pare e dites PARAQITET me vranesira te shumta te
cilat do te sjellin rreshje shiu ne pjesen me te madhe te Vendit. POR zonat e
thella Veriore dhe Lindore do te jene ne ndikimin e rreshjeve te debores.
Mesdita dhe oret vijuese permiresojne gradualisht kushtet e motit.
Temperaturat e ajrit VIJOJNE te rriten ne mëngjes, POR do te MBETEN
konstante ne mesdite duke u luhatur nga 2°C deri në 17°C.
Era do fryjë lehte në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 32 km/h nga
drejtimi Veriperendimor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.

Shqipëria
Moti – E diel, 8 Dhjetor 2019
—————————————————————-
Sipas MeteoAlb: Vendi yne do te jete me kthjellime dhe vranesira gjate
paradites, te cilat me te dukshme do te jene ne zonat malore Veriore. POR
mesdita dhe ne vijim permireson gradualisht kushtet e motit, duke bere qe
kthjellimet te jene me MBIZOTERUESE ne territor.
Temperaturat e ajrit pesojne ulje ne mëngjes, POR do te MBETEN te
pandryshuara ne mesdite duke u luhatur nga 1°C deri në 17°C.
Era do fryjë lehte në tokë dhe në det me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi
Veriperendimor duke krijuar në det dallgëzim 2 – 3 ballë.

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In PARASHIKIMI I MOTIT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Turqi/ Pas tërmetit të fortë me magnitudë 6.8 ballë, një zjarr i madh përhapet në disa ndërtesa të shkatërruara

Spread the loveNdërsa numri i viktimave nga tërmeti në Turqi vazhdon të rritet, krahas shk…