Home AKTUALITET Sekuestrohen 500 000 euro pasuri . Apartamente, automjete dhe llogari bankare

Sekuestrohen 500 000 euro pasuri . Apartamente, automjete dhe llogari bankare

1 min read
0
0
66
Spread the love

Njoftimi i Policisë:

Sekuestro preventive mbi disa pasuri me vlerë rreth 500 000 euro, që dyshohen se janë përfituar nga veprimtaria kriminale e pastrimit të parave.

Në vijim të punës për gjurmimin, evidentimin dhe sekuestrimin e pasurive të përfituara nga veprimtaria kriminale, si dhe në kuadër të procedimit penal të nisur prej vitit 2014, Seksioni për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar pranë Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë, në bashkëpunim me Prokurorinë e Vlorës, bënë zbatimin e vendimit penal të Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë, për vendosjen e sekuestros preventive mbi disa pasuri dhe objekte, si më poshtë:

• 2 apartamente banimi në Vlorë dhe Orikum;
• 1 pemishte në Radhimë;
• 2 automjete;
• 2 llogari bankare;

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In AKTUALITET

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

“Fëmijët vdiqën në mëngjes”, detaje nga ngjarja e rëndë në Berat. Janë varrosur nga prindërit pas autopsisë

Spread the loveBerati është tronditur nga një ngjarje e rëndë ku dy foshnja binjake 5-muaj…