Home PARASHIKIMI I MOTIT Moti – 8 – 9 Dhjetor 2019

Moti – 8 – 9 Dhjetor 2019

2 min read
0
0
63
Spread the love

Shqipëria
Moti – E diel, 8 Dhjetor 2019
—————————————————————-
Sipas MeteoAlb: Vendi yne do te jete me kthjellime dhe vranesira gjate
paradites, te cilat me te dukshme do te jene ne zonat malore Veriore. POR
mesdita dhe ne vijim permireson gradualisht kushtet e motit, duke bere qe
kthjellimet te jene me MBIZOTERUESE ne territor.
Temperaturat e ajrit pesojne ulje ne mëngjes, POR do te MBETEN te
pandryshuara ne mesdite duke u luhatur nga 1°C deri në 17°C.
Era do fryjë lehte në tokë dhe në det me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi
Veriperendimor duke krijuar në det dallgëzim 2 – 3 ballë.

Shqipëria
Moti – E hene, 9 Dhjetor 2019
—————————————————————-
Sipas MeteoAlb: Territori Shqiptar PARAQITET ne MBIZOTERIMIN e
kthjellimeve dhe vranesirave kalimtare gjate oreve te para te dites. POR
pasditja dhe oret VIJUESE i bejne vranesirat me te dukshme ne zonat Veriore
dhe Jugore duke rrezikuar rreshje perkohshme ne vend.
Temperaturat e ajrit pesojne ulje ne mëngjes dhe ne mesdite duke u luhatur
nga 0°C deri në 16°C.
Era do fryjë mesatare gjat oreve te paradites por do te forcohet nga mesdita
dhe ne VIJIM duke rregjistruar shpejtësi mbi 60 km/h nga drejtimi Jugor duke
krijuar në det dallgëzim 5 – 6 ballë.

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In PARASHIKIMI I MOTIT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

ish-ministri: “Kush iku shpëtoi!”. Varfëria nuk bën revolucion, politika sundon e qetë

Spread the loveIsh-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, deklaroi se varfëria dhe votat jan…