Home AKTUALITET Zbulohen tre shqiptarët e akuzuar për ekzekutimin e indianit në Angli

Zbulohen tre shqiptarët e akuzuar për ekzekutimin e indianit në Angli

1 min read
0
0
107
Spread the love

Shqiptari Florian Marku doli dje para gjykatës në Britani, ku u përball me akuzën për vrasjen e indianit Hemwand Ali Hussain.

Marku do të mbahet në paraburgim, ndërsa në muajin shkurt të dalë sërish para gjyqit. Për vrasjen e shtetasit indian në Angli janë akuzuar edhe 3 persona të tjerë.

Ata janë edhe Noza Saffari 38 vjeç banues në Midlesbrou, si dhe shqiptarët Anxhelo Xhaferi 22 vjeç dhe Dorian Pirija 31 vjeç, banues po në Angli. Të gjithë janë në paraburgim.

Një 33-vjeçar, i dyshuar i përfshirë në vrasje, pas hetimeve që janë zhvilluar ndaj tij u la i lirë për shkak se për të nuk kishte prova.

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In AKTUALITET

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Basha: Mbështes punonjësit e Poçemit dhe naftëtarët

Spread the love  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka mbështetur grevën q…