Home AKTUALITET Ilir Meta dekreton 3 ligje të rëndësishme që lidhen me tërmetin e 26 nëntorit

Ilir Meta dekreton 3 ligje të rëndësishme që lidhen me tërmetin e 26 nëntorit

1 min read
0
0
90
Spread the love

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka dekretuar sot tre ligje të rëndësishme, që lidhen me tërmetin katastrofik të 26 nëntorit.

Kështu, Presidenti i ka hapur rrugë ligjit “Për përdorimin e procedurës së përshpejtuar për subvencionimin e pagesës së qirasë së banesës për familjet e mbetura të pastreha, si pasojë e fatkeqësisë natyrore të 26 nëntorit”, si dhe ligjit “Për përballimin e pasojave të fatkeqësisë natyrore”.

Gjithashtu, Presidenti Meta ka dekretuar edhe ligjin”Për rivlerësimin e pasurisë së paluajtshme”.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In AKTUALITET

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Basha: Mbështes punonjësit e Poçemit dhe naftëtarët

Spread the love  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka mbështetur grevën q…