Home PARASHIKIMI I MOTIT Moti / Nga -5°C deri në 13°C parashikohen temperaturat të dielën dhe, -10°C deri në 12°C të hënën

Moti / Nga -5°C deri në 13°C parashikohen temperaturat të dielën dhe, -10°C deri në 12°C të hënën

2 min read
0
0
69
Spread the love

Shqipëria
Moti – E diel, 5 Janar 2020
—————————————————————-
Sipas MeteoAlb: Gjatë gjithë ditës, moti paraqitet me kthjellime dhe vranësira
të shpeshta TË CILAT në të gjithë Zonat Malore sjellin reshje dëbore POR në
sasi të pakta. Orët e mbrëmjes sjellin përmirësim gradual të motit në të gjithë
territorin shqiptar.
Temperaturat e ajrit do të pësojnë ULJE në mëngjes dhe mesditë DUKE
luhatur vlerat minimale dhe maksimale nga -5°C deri në 13°C.
Era do të vijojë të fryjë deri mesatare, me shpejtësi prej 40 km/h nga drejtimi
Veriperëndimor ndërsa në det do të vijojë dallgëzim 2 – 3 ballë.
Shqipëria
Moti – E hene, 6 Janar 2020
—————————————————————-
Sipas MeteoAlb: Moti i kthjellet dhe i ftohte do te dominoje ne të gjithë vendin
gjate oreve te paradites NDERSA pasditja do te sjelle kalime vranesira te
shpeshta neper territor me te dukshme ne zonat veri-verilindore.
Temperaturat e ajrit do të pësojnë ULEN ne territor, me e ndjeshme ne oret e
mengjesit KUR pritet qe minimumi te ulet deri ne -10°C dhe maksimumi dhe
maksimumi deri në 12°C.
Era do të fryjë mesatare deri e forte, me shpejtësi mbi 50 km/h nga drejtimi
Verior ndërsa në det do të krijophet dallgëzim 4 ballë.

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In PARASHIKIMI I MOTIT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Basha: Mbështes punonjësit e Poçemit dhe naftëtarët

Spread the love  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka mbështetur grevën q…