Home BOTA Zgjohet Man.United, fitojnë Chelsea e Everton, thyhet Leicester

Zgjohet Man.United, fitojnë Chelsea e Everton, thyhet Leicester

1 min read
0
0
33
Spread the love

Man.United rikthehet tek fitorja, Solskjaer mund të marrë pak fryme por sërish “djajtë e kuq” janë ende shumë larg objektivit minimal, kualifikimit në Champions. United mposhti me “poker” golash Norwich falë një super M.Rashford, autor i një dopjetë.


Martial dhe Greenwood ishin autoret e dy golave të tjerë. Falë këtij trepikëshi, Man.United ngjitet në vendin e 5-të në kuotën e 34-ët pikëve, 5 pikë më pak se Chelsea. Blutë e Londrës mposhtën Burnley me rezultatin e pastër 3-0.

Jorginho, Abraham dhe Hudson-Odoi realizuan për ekipin e Lampard. Një fitore minimale siguroi edhe Evertoni i C.Ancelottit ndërsa Leicester City pësoi humbjen e pestë sezonale përballë Southempton. Nuk arrin do të dalë nga kriza Arsenal, “topçinjtë” u ndalën në një barazim 1-1 në transfertë përballë Crystal Palace.

BW

Load More Related Articles
Load More By FX-MEDIA
Load More In BOTA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Nesër rihapet për adhurim “Xhamia e Madhe” në Al-Bab e restauruar nga Turqia

Spread the loveNesër me faljen e namazit të xhumasë do të hapet për adhurim “Xhamia …