Home BOTA Juventus firmos me talentin argjentinas

Juventus firmos me talentin argjentinas

1 min read
0
0
54
Spread the love

Juventus mendon edhe për të ardhmen dhe për këtë arsye ka nënshkruar me futbollistin 17-vjeçar argjentinas, Mattias Soule, që është rritur në akademinë e skuadrës së mirënjohur River Plate.

Ka qenë vetë futbollisti që ka njoftuar arritjen e marrëveshjes, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ku ka hedhur edhe një foto në zyrat e klubit bardhezi, duke nënshkruar kontratën.

“Shumë i lumtur që kam nënshkruar kontratën e parë si profesionist. Falënderoj Juventusin që më ka besuar dhe të gjithë të afërmit e mi që më kanë mbështetur”, shkroi 17-vjeçari.

S.N

Load More Related Articles
Load More By FX-MEDIA
Load More In BOTA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Nesër rihapet për adhurim “Xhamia e Madhe” në Al-Bab e restauruar nga Turqia

Spread the loveNesër me faljen e namazit të xhumasë do të hapet për adhurim “Xhamia …