Home BOTA Antonio Conte fiton gjyqin me Chelsean

Antonio Conte fiton gjyqin me Chelsean

1 min read
0
0
68
Spread the love

Trajneri italian, Antonio Conte, i cili tashmë është në krye të stolit të Interit, ka fituar një betejë ligjore me ish-skuadrën e tij, Chelsean.

Conte u shkarkua në mënyrë të padrejtë, duke bërë që të hedhë në gjyq skuadrën londineze.

Sot është marrë vendimi në favor të trajnerit italian, nga Andrew Glennie.

Chelsea zëvendësoi Conten me Maurizio Sarrin, dhe tashmë ata duhet t’i paguajnë trajnerit të Interit një dëmshpërblim.

Conte drejtoi “Blutë” nga viti 2016 deri në vitin 2018, ku në vitin e parë fitonte Premierligën.

S.N

Load More Related Articles
Load More By FX-MEDIA
Load More In BOTA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Nesër rihapet për adhurim “Xhamia e Madhe” në Al-Bab e restauruar nga Turqia

Spread the loveNesër me faljen e namazit të xhumasë do të hapet për adhurim “Xhamia …