Home BOTA FIFA godet futbollin shqiptar, dënohen 2 klube të Superiores

FIFA godet futbollin shqiptar, dënohen 2 klube të Superiores

1 min read
0
0
62
Spread the love

Nuk është vetëm Luftëtari. FIFA ka njoftuar sot për “bombën” e radhës.

Klubi i Flamurtarit është dënuar me tre sesione merkatoje për mos regjistrim lojtarësh.

Sipas “Panorama Sport”, vendimi është marrë që në 4 shtator të vitit 2019 për shkak të problemeve të trashëguara vit pas viti me borxhet e pashlyera ndaj futbollistëve.

Nga ky vendim, Flamurtari nuk merr dot lojtarë për këtë muaj, merkaton e verës 2020, si dhe janarin 2021.

S.N

Load More Related Articles
Load More By FX-MEDIA
Load More In BOTA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Nesër rihapet për adhurim “Xhamia e Madhe” në Al-Bab e restauruar nga Turqia

Spread the loveNesër me faljen e namazit të xhumasë do të hapet për adhurim “Xhamia …