Home SHQIPERI Ju kishte marrë malli për Superligën? Mësoni se kur luan ekipi i zemrës!

Ju kishte marrë malli për Superligën? Mësoni se kur luan ekipi i zemrës!

1 min read
0
0
54
Spread the love

Kategoria Superiore do t’i japë fund pushimit një mujor ditën e martë, kur do të luajë javën e fundit të fazës së dytë, e cila i jep fund gjysmës së parë të kampionatit dhe do të kurorëzojë dhe kampionin e dimrit, çmimin simbolik tradicional, për të cilin është në pole-position ekipi i Kukësit.

Të pesta sfidat do të luhen në një ditë dhe në dy orare të ndryshme. Kështu në orën 14:00 janë planifikuar përballjet Vllaznia-Flamurtari dhe Kukësi-Luftëtari, ndërsa në orën 17:00 Teuta do të presë Laçin, në Korçë do të luhet Skënderbeu-Partizani dhe në Tiranë, bardheblutë presin Bylisin.

Ja kalendari i plotë:

Superliga

Java 18

Të martën

Vllaznia – Flamurtari 14:00
Kukësi – Luftëtari 14:00
Teuta – Laçi 17:00
Skënderbeu – Partizani 17:00
Tirana – Bylis 17:00

BW

Load More Related Articles
Load More By FX-MEDIA
Load More In SHQIPERI

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Titujt kryesorë të gazetave kryesore për sot, e enjte 30 janar 2020

Spread the love …