Home BOTA Ole Gunnar Solskjaer anulon stërvitjen e dimrit në Lindjen e Mesme

Ole Gunnar Solskjaer anulon stërvitjen e dimrit në Lindjen e Mesme

1 min read
0
0
55
Spread the love

Menaxheri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer ka thënë se klubi ka hequr planet për një  stërvitje dimri në Lindjen e Mesme për shkak të shqetësimeve të sigurisë. United nuk luan mes ndeshjeve të Premier League në shtëpi ndaj Wolverhampton Wanderers më 1 shkurt dhe në Chelsea më 17 shkurt

Solskjaer e mori skuadrën e tij në Dubai në janar të vitit të kaluar, por konfirmoi që planet e ngjashme u vendosën pas një sulmi ajror amerikan në aeroportin e Bagdadit këtë muaj që vrau gjeneralin iranian Qassem Soleimani.

“Ne po shikonim Lindjen e Mesme por kjo nuk do të ndodhë përfundimisht,” i tha Solskjaer mediave britanike.

“Unë do t’u jap atyre disa ditë pushim. Nuk e di se ku do të shpërndahen të gjithë, por ne do të qëndrojmë në Evropë.”

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In BOTA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Basha: Mbështes punonjësit e Poçemit dhe naftëtarët

Spread the love  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka mbështetur grevën q…