Home AKTUALITET Pasojat e tërmetit/ Tiranë, arrestohet një tjetër ndërtues

Pasojat e tërmetit/ Tiranë, arrestohet një tjetër ndërtues

2 min read
0
0
61
Spread the love

Vijon megaoperacioni në Tiranë, për arrestimin e personave, që dysohet se janë përgjegjës të pasojave të tmerrshme të tërmetit të 26 nëntorit, që shkaktoi vdekjen e 51 personave dhe shkatërrimin e mijëra objekteve.

Eshtë arrestuar sot nga Policia e Tiranës biznesmeni i ndërtimit Fejzo Dyrmishi, duke e çuar në 28 numrin e të arrestuarve për tërmetin shkatërrimtar.

Mes të ndaluarve, deri më tani, janë edhe ish-shefi i Urbanistikës në Bashkinë Vorë, Luan Beta, si dhe Bardh Plaku, ish-kreu i Komunës së Farkës, dhe Anila Harxhi (arkitekte). Po ashtu në polici është shoqëruar dhe Besnik Fuçia, ish-kreu i komunës Kashar. Kryesisht, të shoqëruarit, me urdhër të prokurorisë së Tiranës, dyshohen të kenë falsifikuar dokumentet, duke u akuzuar kështu për veprën penale të shpërdorimit të detyrës.

EMRAT E TE NDALUARVE
1. Fatbardh Plaku ish-kreu i Komunës Farkë
2. Besnik Fuçia, ish-kreu i Komunës Kashar
3. Luan Beta, ish-kreu i Urbanistikës, Vorë
4. Anila Harxhi, arkitekte
5. Merita Kushi
6. Bukurije Halili
7. Asqeri Xhanari
8. Vjollca Hoxholli (ndërtuese)
9. Gerti Çalliku
10. Jani Ikonomi

11. Qirjako Gjergo
12. Sherbet Shehi
13. Naim Shehi
14. Ermir Çina
15. Adhurim Qehajaj
16. Gëzim Shkalla
17. Pëllumb Fortuzi (ndërtues)
18. Xhevahir Doda
19. Reis Muça
20. Hekri Disha
21. Agim Eski
22. Faik Fejzo
23. Zhaneta Tagani
24. Muhamed Felahi
25. Ndoc Pepkola
26. Hekri Disho
27. Fejzo Dyrmishi (ndërtues)

BW

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In AKTUALITET

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Basha: Mbështes punonjësit e Poçemit dhe naftëtarët

Spread the love  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka mbështetur grevën q…