Home KRONIKA Tërmeti “shkund” Kosovën, ja ku ishte epiqendra

Tërmeti “shkund” Kosovën, ja ku ishte epiqendra

50 second read
0
0
89
Spread the love

Një tërmet me magnitudë 3.8 ballë ka rënë sot në Kosovë. Fillimisht u raportua për tërmet 4.3 ballë, ndërsa më tej tërmeti rezultoi se ishte 3.8 ballë.

Epiqendra ka qenë rreth 18 km nga Mitrovica dhe 15 km nga Prishtina. Thellësia e këtij tërmeti ishte 10 km.

foto galeri

Tërmeti është ndjerë nga banorët, ndërsa ëpr momentin nuk ka raportime për dëme.

BW

Load More Related Articles
Load More By FX-MEDIA
Load More In KRONIKA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Titujt kryesorë të gazetave kryesore për sot, e enjte 30 janar 2020

Spread the love …