Home AKTUALITET Sekuestrohet 16 kg heroinë në portin e Ankonas, kishte mbërritur nga porti i Durrësit

Sekuestrohet 16 kg heroinë në portin e Ankonas, kishte mbërritur nga porti i Durrësit

1 min read
0
0
81
Spread the love

Mediat italiane zbulojnë të tjera detaje nga sekuestrimi i 16 kg heroinë në portin e Ankonas, e cila kishte mbërritur me traget nga porti i Durrësi.

Në pranga përfundoi një 37 vjeçar shqiptarë. Lënda narkotike sqarojnë mediat e vendit fqinjë ishte e ndarë në 14 pako dhe ishte fshehur brenda një hapësire metalike poshtë sediljes anësore të pasagjerit të një furgoni.

Substanca narkotike u zbulua fal një qeni antidrogë. Ekzaminimi me skaner dhe inspektimi i hetuesve bëri të mundur zbulimin më pas të fundit të dyfishtë dhe drogën brenda.

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In AKTUALITET

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Basha: Mbështes punonjësit e Poçemit dhe naftëtarët

Spread the love  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka mbështetur grevën q…