Home AKTUALITET Dallgë gjigande në ishullin e Majorkës, Costa Brava pushtohet nga shkuma

Dallgë gjigande në ishullin e Majorkës, Costa Brava pushtohet nga shkuma

1 min read
0
0
67
Spread the love

Një  fenomen  i çuditshëm është regjistruar në qytetin e vjetër të Tossa de Mar, në Costa Brava, ku e gjithë zona është mbuluar me shkumë detare, njësoj si në Llança dhe Platja d’Aro.

Stuhia Gloria që ka goditur në ditët e fundit ishullin e Majorkës, në Spanjë, ka bërë që dallgët të ngrihen deri në 10 metra duke arritur deri në ballkonet e shtëpive më të larta, duke përmbytur dhe duke hyrë, siç dokumenton video, në brendësi të qytetit në brigjet lindore.

Trashësia e shkumbës shkoi në mbi një metër dhe ajo shtyhej nga era në fortë. Shkuma është krijuar nga dallgët e detit që shkonin deri në 10 metra të larta dhe që përplaseshin mbi shkëmbinjtë.

Bilanci flet për 5 të vdekur dhe 200.000 shtëpi të mbetura pa energji elektrike. Situata meteorologjike pritet të përmirësohet në ditët në vazhdim.

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In AKTUALITET

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Basha: Mbështes punonjësit e Poçemit dhe naftëtarët

Spread the love  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka mbështetur grevën q…