Home AKTUALITET Itali/Tragjedi natën: 36 vjeçari shqiptar përplaset nga një makinë , drejtuesi i mjetit largohet nga vendngjarja

Itali/Tragjedi natën: 36 vjeçari shqiptar përplaset nga një makinë , drejtuesi i mjetit largohet nga vendngjarja

1 min read
0
0
78
Spread the love

 

Një shqiptar 36-vjeçar, Franko Gjinaj, me banim në provincën e Cuneo, u gjet i vdekur të Dielën, 19 Janar 2020, përgjatë rrugës provinciale që të çon nga Stupinigi për në Orbasano, në lokalitetin Stupinigi di Nichelino.Disa shoferë që kaluan e gjetën në atë zonë rreth orës 3.30 gjatë natës.

Karabinierët e kompanisë Moncalieri ndërhynë menjëherë në vend për hetimet e zakonshme.

Nga hetimet e pada sipas fakteve, Gjinaj po kalonte rrugën kur u godit dhe gjeti vdekjen nga një makinë,  dhe shoferi nuk ndalet, dhe largohet nga vendngjarja.

Komanda provinciale e karabinierëve ka vendosur pika kontrolli në të gjithë zonën metropolitane të Torinos.

Sipas burimeve drejtuesi i automjetit qe aksidentoi per vdekje shqiptarin u gjend nga policia e Torinos.

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In AKTUALITET

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Basha: Mbështes punonjësit e Poçemit dhe naftëtarët

Spread the love  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka mbështetur grevën q…