Home BOTA Gjermani/ Autobusi i shkollës përfundon në kanal, ishte plot me nxënës

Gjermani/ Autobusi i shkollës përfundon në kanal, ishte plot me nxënës

1 min read
0
0
69
Spread the love

Dy fëmijë kanë vdekur dhe 20 të tjerë janë plagosur kur autobusi i shkollës doli nga rruga plot me akull dhe përfundoi në kanal.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Gjermani, pranë qyetit Berka.

Autoritetet lokale konfirmuan se incidenti i ndodhur të enjten plagosi edhe shoferin e autobusit.

Duke cituar policinë lokale, gazeta gjermane ‘Bild’ raportoi se autobusi po transportonte më shumë se 20 fëmijë në shkollën fillore kur ndodhi aksidenti.

Thuhet se aksidenti u shkaktua nga mjegulla e fortë dhe rruga me akull.

Në një deklaratë në Twitter, presidenti i shtetit të Tyringianit, Bodo Rameloë tha se ai ishte ‘i dëshpëruar’ nga lajmet.

S.N

Image

Load More Related Articles
Load More By FX-MEDIA
Load More In BOTA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Titujt kryesorë të gazetave kryesore për sot, e enjte 30 janar 2020

Spread the love …