Home AKTUALITET Tërmeti me magnitudë 5.6 godet Turqinë, njerëzit vrapojnë të tmerruar

Tërmeti me magnitudë 5.6 godet Turqinë, njerëzit vrapojnë të tmerruar

1 min read
0
0
100
Spread the love

Turqia ka përjetuar momente tmerri, gjatë natës së kaluar, teksa është goditur nga rreth 200 lëkundje tërmeti, ku më e forta ishte me magnitudë 5.6 të shkallës Rihter, e ndjekur nga disa lëkundje të tjera të forta.

Mediat e huaja kanë publikuar pamje të lëkundjeve të forta, ku shihen momentet e panikut te njerëzit, të cilën shfaqen duke vrapuar të tmerruar për të dalë nga banesat.

Ndërkohë, tërmeti i fortë ka lënë edhe persona të plagosur, ku raportohet se katër kanë përfunduar në spital, por fatmirësisht nuk ka viktima.

 

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In AKTUALITET

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Basha: Mbështes punonjësit e Poçemit dhe naftëtarët

Spread the love  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka mbështetur grevën q…