Home AKTUALITET Koronavirus . Kaos në Itali/ Shtatë mijë pasagjerë të një anije izolohen brenda, dy pasagjerë dyshohen të infektuar

Koronavirus . Kaos në Itali/ Shtatë mijë pasagjerë të një anije izolohen brenda, dy pasagjerë dyshohen të infektuar

1 min read
0
0
50
Spread the love

Kaos në qytetin italian, Civitavecchia, ditën e sotme, pasi një anije me shtatë mijë pasagjerë është bllokuar pasi dyshohet se një grua është e infektuar me koronavirus.

Anija është bllokuar mëngjesin e sotëm, pasi gruaja ka shfaqur simptoma të ngjashme me gripin.

Gruaja është izoluar në një dhomë dhe po kontrollohet nga tre mjekë të cilët shkuan në bord, ndërsa nën mbikëqyrje është edhe bashkëshorti i saj, ndonëse nuk ka shfaqur asnjë lloj simptomash.

Mostrat janë dërguar në një spital të specializuar në Romë dhe rezultatet pritet të dalin në mbrëmje vonë.

Load More Related Articles
Load More By FX_MEDIA
Load More In AKTUALITET

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Basha: Mbështes punonjësit e Poçemit dhe naftëtarët

Spread the love  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka mbështetur grevën q…